Η προετοιμασία για τις Εξετάσεις σε όλα τα Πανελλαδικά Εξεταζόμενα μαθήματα αρχίζει με το εντατικό πρόγραμμα της θερινής περιόδου Β΄ προς Γ΄ Λυκείου που διαρκεί 4 εβδομάδες. Τα τμήματα (Όλα τα τμήματά μας αποτελούνται από 2 έως 3 μαθητές/τριες!!) συγκροτούνται τέλη Μαΐου όταν οι μαθητές έχουν οριστικοποιήσει τις επιλογές τους, ως προς το Επιστημονικό Πεδίο στο οποίο προσανατολίζονται.

Η ύλη των Εξετάσεων ακολουθεί συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα και ολοκληρώνεται το Φεβρουάριο. Έτσι, υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος για να αφομοιώνονται οι γνώσεις στη διάρκεια της χρονιάς, αλλά και δύο ολόκληροι μήνες για τις τελικές επαναλήψεις.

ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ

ΜΑΘΗΜΑΩΡΕΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ4
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ2
ΕΚΘΕΣΗ2
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ1
ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ2
ΣΥΝΟΛΟ11
ΣΠΟΥΔΩΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ– ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
ΜΑΘΗΜΑΩΡΕΣ
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ4
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ2
ΕΚΘΕΣΗ2
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ1
ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ2
ΣΥΝΟΛΟ11

ΤΙΜΗ/ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ: 2.960 ευρώ   (τμήματα 2-3 ατόμων)  –  3.200 ευρώ   (ιδιαίτερα μαθήματα)

ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΗΣ Α΄ & Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΜΕΘΕΞΙΣ.