Η προετοιμασία για τις Εξετάσεις σε όλα τα Πανελλαδικά Εξεταζόμενα μαθήματα αρχίζει με το εντατικό πρόγραμμα της θερινής περιόδου Β’ προς Γ’ Λυκείου που διαρκεί 4 εβδομάδες. Τα τμήματα (Όλα τα τμήματά μας αποτελούνται από 2 έως 3 μαθητές/τριες!!) συγκροτούνται τέλη Μαΐου όταν οι μαθητές έχουν οριστικοποιήσει τις επιλογές τους, ως προς το Επιστημονικό Πεδίο στο οποίο προσανατολίζονται.

Η ύλη των Εξετάσεων ακολουθεί συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα και ολοκληρώνεται στα τέλη Φεβρουαρίου. Έτσι, υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος για να αφομοιώνονται οι γνώσεις στη διάρκεια της χρονιάς, αλλά και δύο ολόκληροι μήνες για τις τελικές επαναλήψεις.

ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

ΜΑΘΗΜΑ ΩΡΕΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑ 3
ΦΥΣΙΚΗ 3
ΕΚΘΕΣΗ 2
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 1
ΧΗΜΕΙΑ 2,5
ΣΥΝΟΛΟ 11,5
ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ – ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

ΜΑΘΗΜΑ ΩΡΕΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑ 2
ΦΥΣΙΚΗ 2,5
ΕΚΘΕΣΗ – ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ 2
ΧΗΜΕΙΑ 2,5
ΣΥΝΟΛΟ 9

ΤΙΜΗ/ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ:  3.100 ευρώ (τμήματα 2-3 ατόμων)  και 3.900 ευρώ για ιδιαίτερα μαθήματα

ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΗΣ Α΄ & Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΜΕΘΕΞΙΣ.