Η προετοιμασία για τις Εξετάσεις σε όλα τα Πανελλαδικά Εξεταζόμενα μαθήματα αρχίζει με το εντατικό πρόγραμμα της θερινής περιόδου Β’ προς Γ’ Λυκείου που διαρκεί 4 εβδομάδες. Τα τμήματα (Όλα τα τμήματά μας αποτελούνται από 2 έως 3 μαθητές/τριες!!) συγκροτούνται τέλη Μαΐου όταν οι μαθητές έχουν οριστικοποιήσει τις επιλογές τους, ως προς το Επιστημονικό Πεδίο στο οποίο προσανατολίζονται.

Η ύλη των Εξετάσεων ακολουθεί συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα και ολοκληρώνεται στα τέλη Φεβρουαρίου. Έτσι, υπάρχει ο απαιτούμενος χρόνος για να αφομοιώνονται οι γνώσεις στη διάρκεια της χρονιάς, αλλά και δύο ολόκληροι μήνες για τις τελικές επαναλήψεις.

ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ

ΜΑΘΗΜΑΩΡΕΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑ3
ΦΥΣΙΚΗ3
ΕΚΘΕΣΗ2
ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ1
ΧΗΜΕΙΑ2,5
ΣΥΝΟΛΟ11,5
ΣΠΟΥΔΩΝ ΥΓΕΙΑΣ – ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ

ΜΑΘΗΜΑΩΡΕΣ
ΒΙΟΛΟΓΙΑ2
ΦΥΣΙΚΗ2,5
ΕΚΘΕΣΗ – ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ2
ΧΗΜΕΙΑ2,5
ΣΥΝΟΛΟ9

ΤΙΜΗ/ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ:  3.100 ευρώ (τμήματα 2-3 ατόμων)  και 3.900 ευρώ για ιδιαίτερα μαθήματα

ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΗΣ Α΄ & Β΄ ΛΥΚΕΙΟΥ, ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΤΑΞΕΙΣ ΤΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ, ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΑΜΕΣΑ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ ΣΠΟΥΔΩΝ ΤΟΥ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟΥ ΜΕΘΕΞΙΣ.